Negde pri kraju prve sveske pojavljuju se dva crteža na jednoj strani, jedne bodibilderke. Prvi komentar: "ogromna ženska bodibilderka dokazuje svim onim nepromišljenim ljudima da nisu u pravu jer misle da ženska lepota nikada ne može biti u harmoniji sa dobro razvijenom muskulaturom."
Kao prvo, ona uopšte nije ogromna, čak mi deluje kao da je niska. Noge joj nisu ništa veće od običnih nogatih kojima se Robert divi. A drugo, crtež zapravo dokazuje obrnuto od onoga što Kramb tvrdi, a to je da mišići i ženska lepota jedva mogu da koegzistiraju u istoj rečenici a kamoli u fizičkom prostoru. Ono što Kramb vrlo dobro zna, ali za šta se pravi blesav, je da se prvenstveno biseksualni muškarci pale na muškobanjaste žene. Sasvim je logično da se latentni homoseksualci daleko više lože na mišićave žene nego strejt muškarci. Kao što se i veoma sitne žene više dopadaju latentnim ili skrivenim pedosima nego muškarcima nezainteresovanim za devojčice. Tip žene koji muškarca privlači puno govori o njegovim (skrivenim) seksualnim naklonostima. Ovo je jedna očigledna istina, ali koja je toliko tabu da se o njoj skoro uopšte ne priča. Ili se smatra podjednostavljivanjem, previše jeftinom generalizacijom. (Zanimljivo je kako je levičarima dozvoljeno da prave razne generalizacije, kada to njima odgovara, a kada im takve vrste zaključaka ne odgovaraju onda su generalizacije odjedanput neprihvatljive i nemoralne. Klasično licemerje i dvostruki aršini.)
Na početku drugog broja nalazi se malo duži uvod od Kramba, u kojem žestoko lupeta pa na Boga ne misli. Baljezga o modernom feminističkom dobu, bez da koristi reč feminizam a jasno je da se o tome radi. Govori kako ova nova navodno produhovljena politička era napokon dokazuje muškarcima da su žene njima fizički ravnopravne! On bukvalno tvrdi da su žene sposobne da budu ravne muškarcima u "svim" fizičkim disciplinama i kategorijama! Ovo kaže bez trunke sarkazma, a to se ionako uklapa sa Krambom kao feministom. Ne znam kada mu se mozak toliko bio istopio da postane pristalica tog sumanutog pokreta, ali surova činjenica je da on to jeste.
Muški feminista! Pa ima li većeg blama? Teško... A taj zaključak sam imao i pre nego što sam imao prilike da pročitam ovu knjigu. Ovo je samo bila potvrda.
Vidi se da nikada nije pratio nijedan sport, ali uopšte. Žene su veoma daleko od toga da muškarcima mogu da pariraju u fizičkoj snazi, spretnosti, refleksima, brzini pa čak i izdržljivosti. To bi valjda trebalo svakom bizgovu, pa i onom najglupljem, da bude sasvim očigledno. Ali to je ogroman problem levičara, što im ta njihova ekstremno antinaučna ideologija totalno pomućuje um, pa čak i onesposobljava logično razmišljanje te ga dovodi ispod nivoa kokoške. Jer ovo je razmišljanje na nivou amebe, a amebe su intelektualno 1000 nivoa ispod kokoši.
Uostalom, Robert i papučari slični njemu treba da se zapitaju: ako su žene fizički ravne muškarcima zašto onda još uvek imamo sve sportove podeljene na muške i ženske? To je jedno sasvim očigledno pitanje koje bi moralo i najvećim imbecilima da se kad-tad javi u čuki, odnosno budalama koji zaista veruju da su polovi jednaki u svemu. Svako ko u ovolikoj meri ignoriše veoma evidentnu seksualnu biologiju kao i endokrinologiju, taj je kompletno odsečen od realnosti i njihova mišljenja nemaju nikakvu težinu.
Robert je klasična žrtva marksističke propagande i bajki koje ona širi, a čijim lažima je izložen još od 60-ih kad se bio družio sa hipicima i drugim ekstremistima. Jedna od tih bajki je da društvo može da ide napred samo ako se muškarci i žene totalno izjednače, u svakom smislu te reči. A pošto je to nemoguće (i nepotrebno), društvo ostaje u nekom limbu svoje "nedovršenosti" - a to levičarima jako odgovara jer agira kao destabilizirajući faktor. Komunjarama je uvek cilj da poljuljaju stabilnost društva, da ga unište, da bi iz ruševina izgradili nešto daleko gore.
Ovakav nebulozan cilj podrazumeva i to da muškarci kreću da se ponašaju kao žene, a žene kao muškarci. Odnosno, da se muškarci srozavaju, a žene da pokušavaju da dostignu nemoguće, kao i da idu protiv svoje prirode. A tu se nudi još jedno očigledno pitanje, a to je iz kog razloga bi evolucija stvorila dva pola ako bi se oba ponašala identično? Čitava poenta muškaraca i žena, bar što se ljudske vrste tiče, su upravo njihove razlike odnosno različite specijalizacije. Žene su specijalizovane na odgoj dece, sređivanje gnezda, i spremanje hrane, dok su muškarci programirani za lov na tu istu hranu, odbranu od uljeza i na logičnije razmišljanje. Zato su uostalom velika većina svetskih naučnika i mislilaca muškarci - a ne zbog navodne diskriminacije. Jer levičari bukvalno sve nejednakosti pripisuju diskriminaciji odnosno rasizmu i šovinizmu. To je njihovo default objašnjenje za sve.
Sociolozi, koji su maltene svi komunisti, promovišu maloumno verovanje da nas isključivo društvo oblikuje, a da priroda ima vrlo sitnu ili neznatnu ulogu u svemu. Ovi prepotentni imbecili kompletno ignorišu biološku realnost naše egzistencije, jer mi nismo ništa drugo do programirane životinje, robovi sopstvene genetike i urođenih nagona. Kao vrsta mi navodno imamo "svest", a prava istina je da istinsku svest poseduje samo mali procenat ljudi. Kao što su i sva velika otkrića rezultat rada i genija veoma malog procenta ljudi. Komunjare, pošto su mahom u pitanju samozaljubljene ličnosti, projektuju svoju narcisoidnost na svoja verovanja. Zbog toga dolaze do nebuloznih zaključaka, a jedan od tih je da smo mi daleko iznad životinja u svakom smislu. Baš zato i promovišu potencijal savršenog društva, Utopije, jer veruju u beskonačan potencijal ljudi. Drugim rečima, ovde se radi o fantazerima izgubljenim u svom svetu mašte.
I u ljudskom i u životinjskom svetu mužjaci i ženke često imaju različite uloge, pogotovo kod inteligentnih vrsta. Što je inteligentnija vrsta, to je veća razlika u polovima, kao generalno pravilo. Polovi se na taj način dopunjuju kod kompleksnijih vrsta, rade kao tim jer svako ispunjuje svoje obaveze, a na taj način se obezbeđuje nastavak vrste. Međutim, levičari polove vide kao suparnike koji se konstantno takmiče za prevlast, a patrijarhat vide kao oblik fašizma koji se mora zauvek izbrisati. Kao što im je cilj da zavade crnce (dobro) protiv belaca (zlo), i siromašne (dobro) protiv bogatih (zlo), tako isto zavađuju žene (dobro) protiv muškaraca (zlo). To je klasična komunistička strategija uništavanja društva da bi njime zavladali. Pritom uvek dele zavađene strane na dobre i zle, što je naravno simplistička izmišljotina.
Uostalom, čime bi zamenili patrijarhat? One to ne žele da priznaju, ali feministkinje bi volele da se zameni matrijarhatom. A to bi po ko zna koji put dokazalo da one ne streme jednakosti već ih isključivo zanima ženska prevlast. Što je apsurd, jer kad bi Zapad postao matrijarhalan, vrlo brzo bi propao i nestao. "Varvarske horde" sa Istoka bi ga zgazile u rekordnom roku. Uostalom, u neku ruku na Zapadu već vlada matrijarhat, pa zato ti delovi sveta toliko munjevito propadaju u zadnjim godinama.
Ne postoji nijedna vrsta primata u kojoj ženke dominiraju, sem možda kod lemura, a oni su nam mnogo dalji rođaci od ostalih. Fizička snaga je uvek veća kod mužjaka, a pošto se opstanak u prirodi bazira prvenstveno na snazi i brzini onda je logično da će muškarac da dominira. To je hijerarhija koju nam je priroda nametnula, nisu je muškarci izabrali da bi vladali nad ženama. Već je to jednostavno tako.
(Kome ovaj podatak smeta taj nek se uhvati za uši i nek plače. Protiv prirode ne vredi kukati već je treba prihvatiti onakva kakva jeste. Tu mi ništa ne možemo da promenimo. Marksisti se nikada ne mogu pomiriti s pregršt stvari koje priroda nameće, zato su i toliko neurotični i nerealni. Ko ima probleme s realom uvek beži u fantaziju i svet mašte.)
Tek kada se fokusiramo na mnogo niže - i totalno različite - vrste od nas nalazimo neke obrnute situacije. Kao na primer kod pauka. Ali mi nismo pauci, ni blizu. A levičari koji se nadaju totalnoj jednakosti muškaraca i žena ne kapiraju da bi tako nešto rezultiralo u devalvaciji ljudske vrste jer bi mnogo više podsećalo na poredak kod puževa ili crva. Kod njih ima istinske jednakosti, pa čak i aseksualnosti - na koju se levičari jako lože. (Zato i žele da izbrišu razlike između polova. Njima je androgenost pozitivna odlika!) Ne mislim da se seksualno lože na to, već se lože na ideju da svi budu ćelavi i isto izgledaju, isto odeveni, sa istim novčanikom (a to znači blizu nule, pošto se radi o socijalizmu ha ha). Ovo je vrlo blizu nekoj njihovoj bolesnoj slici navodno "savršenog društva". Nije slučajno što distopijski filmovi često prikazuju mase koje su svi isto obučeni i svi ćelavi. Ljudi kao mravi, kao crvi, a ljudska civilizacija kao mravinjak. To nije progres već je to propast ljudske vrste.
Zato i dalje nazivajte levičare "progresivcima", ali znajte da kad ih tako zovete niste ništa pametniji od njih. Oni su isto toliko progresivni koliko su srpski naprednjaci napredni, i kao što je Severna Koreja "demokratska narodna republika". Ko bukvalno shvata sve političke nazive taj zauvek ostaje glup.
Kramb je inteligentan ali nije nikakav intelektualac, jer je suviše debelo zašao u mulj levičarskih koještarija. Što se mene tiče, a znam da sam u manjini što se toga tiče, "levičarski intelektualac" je oksimoron, nepostojeći ljudski species. Postoji čak knjiga koja se zove Intellectual Morons, a koja se upravo bavi sve učestalijom pojavom visoko obrazovanih inteligentnih ljudi - a koji drže totalno imbecilne stavove. Ko sa ovim fenomenom nije upoznat taj neće ni razumeti ključan razlog zašto moderni svet srlja u propast.
U nastavku tog retardiranog uvoda Robert se još više blamira. Tvrdi kako je ovaj novi ženski "mišićavi ideal" već postao normalan i opšte prihvaćen, i da muškarci kreću sve više da se dive fizički snažnim mišićavim ženama. Na osnovu čega je ovako nešto zaključio ja ne znam; lupeta k'o Maksim po diviziji. Muške i ženske sklonosti ka suprotnom polu se kroz desetine hiljada godina ne menjaju. Samo komunisti misle da se seksualni nagoni mogu vajati/menjati/manipulisati društvenom propagandom - recimo one marksističke vrste koja trenutno vlada Zapadom. Muškarci i dalje preferiraju ženstvene žene, a to znači bez mišića, sa lepim i izraženim oblinama. Izuzetaka uvek ima ali to je manjina. Pre će biti da je Kramb žrtva pustih želja, odnosno žrtva sopstvenih poriva. Možda se negde u starijem dobu ponadao da muški svet napokon kreće u pravcu njegove patološke seksualnosti, odnosno da se muškarci sve više okreću mišićavim i muškobanjastim ženama. Kako li je samo naivan ako u to zaista veruje...
Jer da je tako kako Kramb želi i misli, ženski sportovi bi bili skoro jednako popularni kao muški. A razlog zašto to nisu - ni približno - je upravo zato što ni žene ni muškarci ne žele da gledaju muškobanjaste žene u sportu: žene se jednostavno ne mogu s njima identifikovati, a muškarci ne žele da ih gledaju zato što su neatraktivne. Ujedno to objašnjava zašto je muški sport toliko popularan: muškarci se identifikuju sa jakim, visokim i snažnim sportistima, a žene ih smatraju seksualno privlačnim. Zato će između muškog i ženskog sporta uvek postojati veliki finansijski jaz. Zato su tribine u ženskom tenisu totalno prazne a u muškom tenisu pune - i to uprkos tome što je ženski tenis u zadnjih desetak godina daleko zanimljiviji. Zato je NBA visoko profitabilna industrija dok WNBA svake sezone gubi desetine miliona dolara - gubici koji se nadoknađuju iz džepova muških košarkaša! Nažalost, Kramb ništa o tome ne zna pa zato ovako lupeta. Neinformisan čovek je glup čovek samo ako iznosi stavove a da nije svestan svog neznanja.
Mada, zar je uopšte potrebno znati sve te detalje o sportu kad je već zdrav razum dovoljan? Dovoljno je uključiti razum i logiku i ono što već znaš o muškarcima i ženama pa da lako zaključiš kako je levičarska retorika zasnovana na kompletnim budalaštinama. Tu nema ni trunke od nauke.
Postoji još jedno eventualno objašnjenje zašto Kramb ovako lupeta o polovima. Kad god neki muškarac izigrava feministu, te obasipa ženski pol "komplimentima" - odnosno lažima - o njihovim navodnim sposobnostima, to je uvek veoma sumnjivo. Najčešće se iza toga ne krije glupost već najobičnija snishodljivost. Kome na ovaj način Kramb sve podilazi? Feministkinjama na položajima moći (a takvih ima veoma puno), feministički naklonjenim ribama koje bi da tuca pa im se ovako dodvorava, i generalno poltronisanje levičarskom establišmentu.
Uostalom, Kramb je neka vrsta beta mužjaka, a time spada u širu kategoriju orbitera, simpova i papučića. Zato što je tako šonjav, a velikoj većini žena ružan. A ima tu i elemenata izigravanja "belog viteza": to su muškarci koji se stavljaju u "zaštitu žena" samo da bi se seksualno ovajdili. Znači teški foliranti, ili makar besprizorni oportunisti. S obzirom da je njegov status kao famozni underground crtač visok, on ne bi trebalo da se bavi simpizmom i orbiterstvom. Pogotovo što je donedavno bio u braku.
Međutim, tokom tog višedecenijskog braka on i njegova supruga Alin su se yebavali okolo. Imali su "otvoren brak", aranžman koji praktikuju uglavnom perverznjaci, npr svingeri. (Teško je reći čija je ideja to bila. Možda od Alin? Ili da bi mogla da ima afere sa mladim muškarcima, ili zato što je shvatila da je on preveliki seksualni manijak da bi mogla da ga čuva samo za sebe.) Kada je bio mlađi, Robert nije hajao preterano šta žene misle o njegovim stripovima jer su se ribe bukvalno bacale na njega. Odnosno čim je postao poznat, momentalno mu se seksualni život preokrenuo od nule na sto, a to i puno govori o mentalitetu žena: moć i slava ih ekstremno pale, jer one označavaju status a ženama je status bitniji od svega. Status označava moć, slavu, novac, ugled, privilegije, samopouzdanje. Međutim, kako je ulazio u poznije godine, sigurno mu se žene više nisu toliko otvoreno nabacivale, pogotovo u ovoj eri feminizma, a i s obzirom da je u braku. Bez obzira što je otvoren brak. Možda je zato Robert osetio veći pritisak da u svojim stripovima bude finiji prema ženama? Ovo je čista spekulacija, ne tvrdim da sam u pravu.
Kako god bilo, jedno je sigurno. Ovakvo podilaženje ženama je ljigavo i uglavnom neiskreno. Teško je reći da li Robert zaista veruje u sopstveno trabunjanje o jednakosti polova ili se ponaša kao stereotipičan ljigavi orbiterski poltron. Ja takve likove ne mogu da smislim. Bilo kakvo ljigavčenje, poltronstvo i slične vrste beta ponašanja su mi ogavna. To su ljudi bez dostojanstva. |
No comments:
Post a Comment